AVANTAZ ZNACZY ATUT

Czy potraficie sobie wyobrazić coś bardziej pozytywnego jak istnienie w obcym kraju ludzi, którzy posługują się zarówno waszym językiem jak i językiem tego kraju, w którym przebywacie? A jeśli oprócz tego świetnie orientują się w gąszczu obowiązujących przepisów i służy pomocą na zawołanie? Wydaje mi się, iż ich obecność jest bezcenna nie tylko dlatego ponieważ ułatwiają dostęp do informacji ale przede wszystkim dlatego, że rozumieją znaczenie tych informacji oraz wiedzą w jaki sposób należy je wykorzystać w konkretnej sytuacji.

Nowa forma prawna jako Instytut Prawa i Pomocy Obywatelskiej daje nam więcej możliwości działania jako grupa osób , które połączyły się w jednym celu: niesienia pomocy wszystkim, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji.

Każdy z członków spółdzielni ma inne atuty i jest na swój sposób niezastapiony w którejś dziedzinie: 

ANETA RENATA MAZUR CICHOCKA - niezastąpiona w sprawach promocji celów spółdzielni i obsługi biura 

KAROLINA HANDZEL - tłumacz, niezastapiona w bezpośrednich kontaktach z organami państwa i urzędami

TERESA KITAJEWSKA - specjalista ds finansowych i mediacji,

ANASTASIOS PAPPAS - specjalista od spraw technicznych i libero we wszystkich sprawach wymagającej dodatkowego wsparcia

BEATA PAPPA - prawnik, księgowa i tłumacz przysięgły

Dzięki temu, że możliwości członków Instytutu Avantaz wzajemnie się uzupełniają, ich skuteczność działania jest zaskakująca ale doceniana głównie przez osoby, które wcześniej same lub z przedstawicielami greckich zawodów podejmowały bezskuteczną walkę z urzędowym chaosem i sprzeniewierzeniem ...

Beata Pappa

prawnik, księgowa i tłumacz przysięgły w jednej osobie

Prezes Spółdzielni Socjalnej AVANTAZ - Instytut Prawa

i Pomocy Obywatelskiej

Mam nadzieję dołożyć swoją cegiełkę do procesu umożliwiania wszystkim imigrantom dostępu do pełnej informacji.

W obcym kraju dostęp do informacji to nie wszystko - znacznie trudniejsze jest zrozumienie wszystkich tych informacji, którymi nas bombardują. Jak się obronić przed czymś czego nie można zrozumieć albo jeszcze lepiej - jak wykorzystać informacje na swoją korzyść?

I tej właśnie roli podjęli się członkowie spółdzielni socjalnej AVANTAZ - nie tylko przekazywania informacji ale również wyjaśniania jak z nich skorzystać aby poprawić poziom życia i aby móc w pełni delektować się pobytem w tym niezwykłym kraju. Niestety Grecja pozostanie niezwykłym krajem tylko dla tych, którzy potrafią ją zrozumieć a stanie się rajem dla tych, którzy potrafią skorzystać z pełnej oferty, dostępnej wyłącznie dla ... poinformowanych.

Wieloletnie doświadczenie w starciach z greckimi urzędami pozwoliły mi docenić wartość każdej informacji.

Grecja jest piękna ale trzeba ją zrozumieć

urok Grecji nie ogranicza się do klimatu i otaczającej przyrody

Grecja to również ludzie - przyjaźni, spontaniczni, zakochani w sztuce. Mało kto, tak jak Grecy uzewnętrznia tyle radości życia. W kraju tak często nękanym trzęsieniami ziemi, pożarami i innymi katastroficznymi zjawiskami, ulotność chwili nabiera innych wymiarów. Kto potrafi zrozumieć tych ludzi i ich głęboko zakorzenioną instyktowną chęć do delektowania się każdym dniem jakby był ostatnim, bez planowania i bez zamartwiania się o jutro, które może nigdy nie nadejść - ten ktoś będzie delektował się każdą chwilą  w tym kraju wespół z jego mieszkańcami.

Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.

Gdy droga do szczęścia zaczyna być zbyt stroma zawsze pozostaje Schadenfreude.(E.D.Hartke) (schadenfreude= radość z cudzego niepowodzenia)

 

Szczęście to dobre zdrowie i krótka pamięć. (E.Hemingway)

 

Pomimo stale rosnących kosztów życia wciąż pozostaje ono niezmiennie popularne.(K.Norris)

 

Zawsze byłem zbyt zajęty, żeby mieć czas się zestarzeć.(B.Franklin)

 

To, co jest piękne, jest dobre. To co jest dobre, będzie piękne.(Tales z Miletu)

Nie ma nic bardziej przygnębiającego

jak okręt bez zdolnego kapitana i państwo bez przywódcy z prawdziwego zdarzenia

Grecja przez wiele lat znajdowała się na łasce polityków bez wyobraźni, których nieprzemyślane krótkowzroczne decyzje, brak przezorności, nonszlancja przyniosły ostateczną katastrofę nie tylko dla Państwa jako takiego ale przede wszystkim dla wielu spośród jego wybitnych obywateli. Z drugiej strony, ten długotrwały proces rujnowania gospodarki, która miała szanse zaistnieć na arenie międzynarodowej, odbywał się przy braku najmniejszego sprzeciwu ze strony pozostałych państw Unii co rodzi pytanie - biorąc pod uwagę zaplanowaną na wiele lat do przodu gospodarkę niemiecką - na ile to wieloletnie milczenie i bezgraniczne pożyczanie było zwyczajną ekspansją imperialistycznych zapędów w ramach współczesnych paranormatywnych realiów?...

"

"

zachowaj to co dla Ciebie najcenniejsze

zmiany dodają wiele uroku naszemu życiu pomimo, że nie zawsze są na lepsze ...

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now